Artykuły w koszyku

Płomyk - Floks 5 odmian

Płomyk - Floks 5 odmian

Wyprzedano

Cena za 1 opakowanie: :64.90 zł

  • Zniżka

Kwitnie nieprzerwanie przez całe lato!

Dostępnośćod pierwszych tygodni września
Nazwa botaniczna:Phlox paniculata
W opakowaniu5 szt.
Numer artykułu:050505
Doniczka:9 cm
Wysokość dorosłej rośliny:50 - 80 cm
Kwiat cięty::tak
Przezimowanie::roślina mrozoodporna
Stanowisko:na słońcu

Opis

1 szt. Floks biały + 1 szt. Floks biały z czerwonym oczkiem + 1 szt. Floks fioletowy + 1 szt. Floks różowy z czerwonym oczkiem + 1 szt. Floks jaskrawoczerwony (5 szt./opakowanie)

Phlox paniculata. Wybór najpiękniejszych, pachnących odmian. Rosną wyprostowane - wyjątkowo nadają się na kwiat cięty, na klomby i do mieszanych grup.

Sadzenie, Kwitnienie

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Dzikie pędy

Nie tworzą dzikich pędów.

Nawadnianie

Nawadnianie w suchym okresie pomoże wzrostowi i kwitnięciu.

Nawożenie

Wczesną wiosną klomb z bylinami należy nawozić nawozem pełnoskładnikowym zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Odległość roślin

Byliny kępiaste i trawy dorastające do wysokości ok. 20 - 25 cm (18 - 20 szt./m2)
Średnio wysokie kwitnące byliny dorastające do wysokości ok. 25 - 35 cm (10 - 15 szt./m2)
Wysokie kwitnące byliny dorastające do wysokości ok. 40 - 50 cm (6 - 10 szt./m2)

Ochrona roślin

Byliny kwitnące i kępiaste nie są podatne na choroby. W razie ataku mszyc należy zastosować odpowiedni środek chemiczny. 

Okres sadzenia

Marzec - maj oraz wrzesień - grudzień, rośliny w pojemnikach przez cały rok.

Przycinanie

W ciągu lata należy regularnie usuwać przekwitnięte kwiatostany. Późną jesienią byliny powinno się przyciąć 3 – 5 cm nad ziemią z wyjątkiem tych, których ulistnienie pozostaje zimą zielone oraz tych, które w zimie posiadają owoce. Traw ozdobnych nie przycinać, wyższe gatunki należy związać i przyciąć dopiero na wiosnę.

Sadzenie

Całą powierzchnię przeznaczoną do sadzenia należy przekopać i starannie usunąć z korzeni chwastów. W następnej fazie należy na powierzchnię nanieść 5 cm warstwę wilgotnego torfu i płytko wymieszać z ziemią. Nie wolno pozostawić bylin przed sadzeniem na słońcu lub w wietrze !!! Korzenie powinno się skrócić o połowę. Rośliny pojemnikowe i rośliny z bryłą torfową przed posadzeniem należy wstawić do wody, do czasu aż w pełni nasiąkną. W kolejnym kroku należy zasadzić za pomocą łopatki. Byliny nie powinno się zakopywać zbyt głęboko ! Spodnia część ulistnienia również wymaga światła i nie powinna znaleźć się w ziemi. 
Po zasadzeniu należy obficie podlać za pomocą konewki z nasadką, a następnie całą powierzchnię pokryć warstwą torfu o grubości ok. 2 cm.

Tekst ogólny

Uprawa bylin nie sprawia problemów, rosną niemal w każdej glebie, są mrozooodporne, zachwycają przede wszystkim swoją rozmaitością.

Zapylanie

W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

Zimowa ochrona

Klomb z bylinami powinno się na zimę delikatnie okryć gałęziami drzew iglastych. Poza tym nie jest wymagana żadna dodatkowa zimowa ochrona. Wyższe gatunki traw ozdobnych należy na zimę związać i przyciąć dopiero wiosną. Szczególnie trawy pampasowe należy chronić, żeby wilgoć nie dostawała się do ich liści. Pomoże w tym specjalna ochronna konstrukcja, przykrycie gałęziami lub agrowłókniną.