Artykuły w koszyku

Borówka balkonowa 'Baby Blue'

Borówka balkonowa 'Baby Blue'

Brak >>>

Cena za 1 opakowanie: :24.90 zł

 • Cena od 3 opakowań: 22.90 zł

  Borówka balkonowa do uprawy w donicy!

  Nazwa botaniczna:Vaccinium corymbosum 'Baby Blue'
  W opakowaniu1 szt.
  Numer artykułu:154030
  Doniczka:9 cm
  Przezimowanie::roślina mrozoodporna
  Wielkość (cm)::20/30
  Stanowisko:na słońcu / w półcieniu

  Opis

  'Baby Blue' to borówka specjalnie przeznaczona do uprawy w donicy na balkonie. Zasadźcie ją do donicy o wielkości przynajmniej 10 litrów w ziemi z zawartością torfu przeznaczonego dla borówek. Nawet w donicach owocuje regularnie i bardzo obficie. Owoce posiadają doskonały borówkowy smak. Wysyłamy w doniczce.

  Sadzenie, Zbiory

  IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
  Sadzenie
  Zbiory

  Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

  Dzikie pędy

  W sytuacji, w której pojawią się dzikie pędy na podkładce zastosowanej do szczepienia lub na pniu należy wszystkie w całości usunąć.

  Nawadnianie

  Rośliny na balkonach i tarasach zalecamy podlewać każdego dnia w stosownych ilościach w zależności od pogody. Okresy suche są groźnym wrogiem dla tej grupy roślin.

  Nawożenie

  W celu uzyskania odpowiedniego wzrostu oraz obfitych plonów należy regularnie nawozić nawozem pełnoskładnikowym, który dostarcza roślinom wszystkie porzebne składniki odżywcze. 

  Okres nawożenia: od pojawienia się pierwszych pąków do począku sierpnia.

  Ochrona roślin

  Główną przyczyną chorób roślin uprawianych w pojemnikach jest nieodpowiednie stanowisko, które może być zbyt wilgotne i zacienione. W przypadku ataku mszyc lub przędziorków należy zastosować odpowiednie preparaty chemiczne.

  Okres sadzenia

  Najlepszym okresem do sadzenia i przesadzania jest wczesna wiosna. Poza tym generalnie funkcjonuje reguła, że rośliny pojemnikowe można sadzić cały rok.

  Przycinanie

  Przed zimowaniem pędy roślin warto lekko przyciąć. Po okresie zimowym i chłodnym, kiedy pojemniki z roślinami zostaną przeniesione na świeże powietrze należy je przyciąć do pożądanych kształtów. Latem zalecamy nie przycinać, ponieważ rośliny mogłyby stracić swoją naturalną urodę.
  W przypadku obfitych plonów zalecamy latem owoce nieco przebrać, żeby pozostałe mogły urosnąć większe.

  Sadzenie

  Pojemniki

  W uprawie balkonowej owoców zalecamy stosować pojemniki o objętości przynajmniej 20 l. W dnie powinny znajdować się otwory, którym będzie odciekać zbyteczna woda.

  Ziemia: najlepszą jest mieszanka ziemi ogrodowej i torfu w stosunku 1:1

   

  Skrzynki balkonowe
  W skrzynce muszą być dostatecznie duże otwory do odpływania nadmiaru wody a na jej spodzie warstwa drenażu o grubości 5 cm (np. gruby żwir). Drenaż należy wyścielić agrowłókniną (zwykle wykorzystywaną np. w uprawie warzyw), żeby ziemia nie mogła zmieszać się z drenażem. 

  Ziemia: najlepszą jest mieszanka ziemi ogrodowej i substratu do kwiatów.

  Tekst ogólny

  Wiele gatunków owoców można z powodzeniem uprawiać również w pojemnikach na balkonach i tarasach. Istnieją odmiany, które zostały w tym celu specjalnie uszlachetnione.       

   

  Zapylanie

  W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

  Zimowa ochrona

  Pojemniki z owocami balkonowymi należy ułożyć ściśle obok siebie na miejscu chronionym od wiatrów i opadów. W przypadku możliwości pojawienia się silnych mrozów warto pojemniki otulić materiałem nietkanym np. flanelą. Podczas zimy w trakcie cieplejszych dni rośliny należy delikatnie podlać, ponieważ mróz odbiera ziemi wilgoć co może spowodować uschnięcie rośliny.