Artykuły w koszyku

Goździki na skalniak - 4 odmiany

Goździki na skalniak - 4 odmiany

Wyprzedano

Cena za 1 opakowanie: :34.90 zł

  • Zniżka

Kwitną i pachną przez całe lato !

Dostępnośćod pierwszych tygodni września
Nazwa botaniczna:Dianthus plumarius Mix
W opakowaniu4 szt.
Numer artykułu:050228
Doniczka:9 cm
Wysokość dorosłej rośliny:do 30 cm
Kwiat cięty::tak
Przezimowanie::okryć na zimę
Stanowisko:na słońcu

Opis

1 szt. Goździk ´David´ + 1 szt. Goździk ´Haytor White´ + 1 szt. Goździk ´Helene´ + 1 szt. Goździk 'Romeo' (4 szt./opakowanie)

Dianthus plumarius. Najczęściej uprawiane trwałe goździki w naszym regionie. Na skalniaki i do doniczek. Jeśli nie zostały przez Was jeszcze wypróbowane zróbcie to natychmiast! Kwitną bardzo długo, pachną niepowtarzalnie.

Sadzenie, Kwitnienie

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Dzikie pędy

Nie tworzą dzikich pędów.

Nawadnianie

Regularne podlewanie ma pozytywny wpływ na wzrost i kwitnięcie.

Nawożenie

Nawożenie należy zacząć już w marcu nawozem pełnoskładnikowym w dawkach wskazanych na opakowaniu.

Odległość roślin

Byliny kępiaste i trawy 20 - 25 cm (18 - 20 szt./m2)
Średnio - wysoko kwitnące byliny 25 - 35 cm (10 - 15 szt./m2)
Wysoko kwitnące byliny 40 - 50 cm (6 - 10 szt./m2)

Ochrona roślin

Byliny kwitnące i kępiaste nie są podatne na specyficzne choroby. W przypadku ataku mszyc należy zastosować oprysk odpowiednim preparatem.

Okres sadzenia

Marzec – maj oraz wrzesień – grudzień, rośliny w pojemnikach przez cały rok

Przycinanie

W ciągu lata należy regularnie usuwać przekwitnięte kwiatostany. Późną jesienią byliny należy przyciąć 3 – 5 cm nad ziemią z wyjątkiem tych, których ulistnienie pozostaje zimą zielone lub tych, których owoce zimą prezentują się okazale. Traw ozdobnych nie ścinamy. Wyższe gatunki należy związać i przyciąć dopiero wiosną.

Sadzenie

Całą powierzchnię przeznaczoną do sadzenia należy przekopać i starannie usunąć z korzeni chwastów. W następnej fazie należy na powierzchnię nanieść 5 cm warstwę wilgotnego torfu i płytko wymieszać z ziemią. Nie wolno pozostawić bylin przed sadzeniem na słońcu lub w wietrze !!! Korzenie powinno się skrócić o połowę. Rośliny pojemnikowe i rośliny z bryłą torfową przed posadzeniem należy wstawić do wody, do czasu aż w pełni nasiąkną. W kolejnym kroku należy zasadzić za pomocą łopatki. Byliny nie powinno się zakopywać zbyt głęboko ! Spodnia część ulistnienia również wymaga światła i nie powinna znaleźć się w ziemi.
Po zasadzeniu należy obficie podlać za pomocą konewki z nasadką, a następnie całą powierzchnię pokryć warstwą torfu o grubości ok. 2 cm.

Tekst ogólny

Uprawa bylin nie sprawia problemów, rosną niemal w każdej glebie, są mrozooodporne, zachwycają przede wszystkim swoją rozmaitością.

Zapylanie

W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

Zimowa ochrona

Klomb z bylinami powinno się na zimę delikatnie okryć gałęziami drzew iglastych. Poza tym nie jest wymagana żadna dodatkowa zimowa ochrona. Wyższe gatunki traw ozdobnych należy na zimę związać i przyciąć dopiero wiosną. Szczególnie trawy pampasowe należy chronić, żeby wilgoć nie dostawała się do ich liści. Pomoże w tym specjalna ochronna konstrukcja, przykrycie gałęziami lub agrowłókniną.