Artykuły w koszyku

1 szt. Jaśminowa trąbka Flava + 1 szt. Jaśminowa trąbka Flamenco

1 szt. Jaśminowa trąbka Flava + 1 szt. Jaśminowa trąbka Flamenco

Cena za 1 opakowanie: :49.90 zł

  • Zniżka
Dostępnośćod ok. 15 września do ok. 15 listopada
Nazwa botaniczna:Campsis radicans Flava+ Flamenco Set
W opakowaniu2 szt.
Numer artykułu:070559
Doniczka:9 cm
Wysokość dorosłej rośliny:500 - 800 cm
Przezimowanie::roślina mrozoodporna
Stanowisko:na słońcu

Opis

1 szt. Jaśminowa trąbka Flava + 1 szt. Jaśminowa trąbka Flamenco (2 szt./opakowanie)

Campsis radicans. Jaśminowe trąbki są pięknymi ozdobami letnich ogrodów, pergoli i ogrodzeń. Wytrzymałe rośliny pnące, które w ciągu kilku lat z łatwością utworzą gęstą, nieprzeniknioną kotarę z liści i kwiatów w kształcie trąbek (6-8 cm). Roczne przyrosty dorosłych roślin mogą wynieść nawet 3 m. Pierwsze kilka pędów należy zawsze przymocować do podpory, kolejne powinny pnąć się już bez pomocy. Kwitnie na pędach tegorocznych, wiosną należy głęboko przyciąć pędy zeszłoroczne. Kwitnie najlepiej na słonecznym, osłoniętym stanowisku. Dostarczamy rośliny w doniczce.

Sadzenie, Kwitnienie

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Dzikie pędy

Nie tworzą dzikich pędów.

Nawadnianie

W pierwszych latach po zasadzeniu podlewać należy podczas suchszych okresów. Przede wszystkim rośliny pnące umieszczone blisko ścian domów mają ograniczony dostęp do wody deszczowej.

Nawożenie

Od drugiego roku po posadzeniu należy nawozić nawozem przeznaczonym dla roślin pnących, w okresie od marca do początku sierpnia.

Odległość roślin

Rośliny powinno sadzić się w odległości 1-2 m.

Ochrona roślin

Rośliny nie wymagają specjalnej ochrony, ochrona roślin jest podporządkowana zasadom ogólnym.

Okres sadzenia

Marzec - maj oraz październik - do zamarznięcia gleby, rośliny w pojemnikach całorocznie.

Przycinanie

Roślin pnących z reguły nie przycina się, jedynie w przypadku zbytniego rozrastania się można je skrócić. W przypadku chmielu ozdobnego jesienią obumrze cala jego część nadziemna, ale wiosną roślina znów odrośnie z korzeni.

Sadzenie

Rośliny pnące przeważnie sadzi się ściśle przy ścianach domowych, dlatego należy wykopać duże i szerokie dołki oraz ewentualnie usunąć gruz budowlany, który tam zalega. Dołki należy wypełnić mieszanką żyznej ziemi ogrodowej i ziemi kwiatowej. Rośliny pnące dostarczamy klientom najczęściej w pojemnikach, które przed zasadzeniem należy usunąć. Korzeni i części nadziemnych nie skracać. Po zasadzeniu obficie podlać, ponieważ gleba przy ścianach może często bardzo mocno wyschnąć.
Rośliny, które same nie pną się potrzebują do właściwego rozwoju konstrukcji. Bluszcz i winobluszcz nie potrzebują dodatkowych struktur do wzrostu. Glebę należy regularnie spulchniać i nawadniać.

Tekst ogólny

Rośliny te w większości rosną szybko i służą do zazielenienia ścian oraz pergoli.

Zapylanie

W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

Zimowa ochrona

Zalecamy przykrywać ziemie wokół roślin pnących gałęziami drzew iglastych. W przypadku powojników należy okryć korzenie kompostem lub liśćmi.