Artykuły w koszyku

Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumph'

Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumph'

Brak >>>

Cena za 1 opakowanie: :17.90 zł

 • Cena od 3 opakowań: 16.90 zł

  Nazwa botaniczna:Lonicera kamtschatica 'Blaue Triumph'
  W opakowaniu1 szt.
  Numer artykułu:151590
  Doniczka:9 cm
  Wysokość dorosłej rośliny:do 150 cm
  Przezimowanie::roślina mrozoodporna

  Opis

  Lonicera kamtschatica. Wasze dzieci będą zachwycone ! Zbiór świeżych owoców już 14 dni przed truskawkami ! Kwiaty są samopylne, zapylane przez owady. Owocuje już w połowie maja. Plony z jednego krzewu wynoszą nawet 5 kg ! Zupełnie niewymagająca w pielęgnacji, należy ograniczyć się jedynie do obfitego podlewania i nawożenia. Odpowiada jej jakakolwiek gleba – w przeciwieństwie do zwykłych jagód nie wymaga żadnego specjalnego kwaśnego substratu. Nie jest podatna na choroby i szkodniki. Roślina jest mrozoodporna do -45 °C. Owoce zawierają dużą ilość witaminy B i C oraz ważne mikroelementy i przeciwutleniacze. Owoce można wykorzystać do bezpośredniej konsumpcji, ciast oraz domowych dżemów. Podczas jesiennej ekspedycji rośliny pozbawione są liści, tak przygotowane zaczną kiełkować wczesną wiosną. Dorasta do 1,5 m. Można uprawiać również w donicy na tarasie. W celu zwiększenia urodzaju zalecamy uprawiać więcej krzewów. W doniczce.

  Sadzenie, Zbiory

  IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
  Sadzenie
  Zbiory

  Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

  Tekst ogólny

  - Sadzenie: od marca do maja i od września do listopada. W przypadku roślin uprawianych w doniczkach należy zawsze upewnić się, że użyto wysokiej jakości gleby. Pojemniki z roślinami mają ograniczoną przestrzeń, więc nie warto oszczędzać na glebie.

  W przypadku roślin uprawianych w gruncie wybierz miejsce z dobrą glebą ogrodową. Po zasadzeniu dobrze podlać.


  - Nawożenie: regularne nawożenie jest konieczne, aby zapewnić obfity wzrost. Możesz użyć długo działającego nawozu, który jest mieszany z glebą i powoli dostarczany roślinom. Ponadto, gdy rośliny będą już w pełni rosły, możesz nawozić raz w tygodniu specjalnym płynnym nawozem do roślin zielonych. Ostrzeżenie: nigdy nie stosuj obornika do suchej gleby, zawsze należy dobrze podlewać rośliny!


  - Przycinanie: drobne przycinanie redukcyjne można wykonać wiosną.


  - Podlewanie: uprawiana w doniczce powinna być regularnie podlewana, ale należy uważać, żeby nie przesadzić z wodą, ponieważ system korzeniowy można uszkodzić. Zimą umiarkowanie, idealnie tak, żeby gleba nie wyschła całkowicie. Przy zimowaniu w temp. ok. 8°C wystarczy podlewać 1x na 10 dni.
  W uprawie gruntowej, w suche dni należy nawadniać w czasie, gdy zakłada się jak najmniejszą utratę wilgoci najlepiej wcześnie rano lub późno wieczorem. Przez pewien czas woda utrzymuje się tylko w górnej warstwie gleby, gdzie łatwo może zostać odparowana pod wpływem światła słonecznego lub wiatru.