Artykuły w koszyku

! Symbivit® - mikoryza do kwiatów

! Symbivit® - mikoryza do kwiatów

Wyprzedano

Cena za 1 opakowanie: :29.90 zł

  Korzystne grzyby mikoryzowe przeznaczone do kwiatów balkonowych !

  Dostępnośćod pierwszych tygodni września
  Nazwa botaniczna:Symbivit Muškát
  W opakowaniu150 g
  Numer artykułu:043213

  Opis

  Przeznaczony do: pelargonii, verben, petunii, surfinii, fuksji, lobelii, ozdobnych roślin pnących i innych roślin kwitnących. Rośliny uprawiane w skrzynkach balkonowych potrzebują szczególnej opieki, żeby obficie i długo kwitły. Z pomocą preparatu mikoryzowego SYMBIVIT MUŠKÁT w naturalny sposób osiągniecie nadzwyczajne efekty. Symbivit muškát to pomocniczy preparat roślinny przeznaczony do tworzenia symbiozy mikoryzowej pomiędzy korzeniami roślin i pożytecznymi grzybami glebowymi z rodzaju Glomus. Powstała mikoryza umożliwia lepsze pobieranie wody i składników odżywczych (zwłaszcza fosforu i potasu) oraz wydajniejsze ich dostarczanie do roślin.

  Sposób użycia i dawkowanie:
  Preparat musi mieć bezpośredni kontakt z korzeniami roślin. Dozować 15 g na roślinę. Do dołka wsypać zawartość, wymieszać z ziemią, wsadzić roślinę i zasypać (obrazek 1). W przypadku skrzynek balkonowych nałożyć 60 g preparatu pod warstwę wierzchnią ziemi, delikatnie wymieszajcie z podłożem i następnie zasadzić rośliny (obrazek 2). Nie istnieje możliwość przedawkowania – większa dawka zapewni lepszy rozwój mikoryzy.

     Ważne:
  W razie potrzeby można rozpocząć nawożenie w okresie kwitnienia nawozami przeznaczonymi do wspomagania kwitnienia. Unikać należy stosowania fungicydów przez pierwsze 3 tygodnie po aplikacji. Nadmierne podlewanie i nawożenie, zwłaszcza superfosfatem, ogranicza skuteczność preparatu.

  Informacje uzupełniające:
  Nie zawiera organizmy modyfikowane genetycznie. Nie pozostawia szkodliwe pozostałości w glebie. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

  Skład:
  Naturalne ilaste składniki, 5 gatunków grzybów mikoryzowych, naturalne składniki wspomagające mikoryzę (ekstrakty z organizmów morskich, keratyna, zmielone minerały), biodegradowalny hydrożel.

  NOWA I NATURALNA METODA W UPRAWIE KWIATÓW
  PIĘKNE I ZDROWE KWIATY WSPOMAGANE GRZYBAMI MIKORYZOWYMI


  - Zwiększa ilość kwiatów
  - Wydłuża czas kwitnięcia
  - Podnosi intensywność barw kwiatów i liści
  - Zwiększa odporność roślin